It is currently 01 Oct 2020, 00:21

All times are UTC+03:00

Post new topic  Reply to topic  [ 982 posts ]  Go to page Previous 136 37 38 39 40
Author Message
PostPosted: 02 Sep 2020, 14:42 

Car: 156 JTS
Principala problema e norma euro2, in cazul masinii descrise. Cine stie cat mai poti circula cu ea prin orase. La aerul conditionat evident ca nu e ceva simplu, altfel o rezolva fostul proprietar. La a mea a fost problema cu un cablu si o conducta fisurata. Daca nu te pricepi la instalatia electrica sau nu cunosti pe cineva care sa verifice mai bine te orientezi catre altceva, e punctul cel mai slab al modelului din punctul meu de vedere.

PostPosted: 02 Sep 2020, 23:14 

Car: Alfa 156 2.0 JTS
Daca masina a fost intretinuta temeinic, probabil isi merita pretul. E o mașină mai pretențioasă și la anii ei, ori s au facut investiții in timp, ori cel mai probabil totul e pe cale să cedeze. Faptul ca nu a fost rulată mult, personal, nu mi inspira incredere. Cauciucul îmbătrânește, iar tabla rugineste.
Recomandabil ar fi sa fie verificata, mai ales partea de ac (care asa cum s a spus mai sus, poate fi si ceva simplu sau poate nu).
Norma de poluare este de luat in considerare pe viitor.
Distribuția si brațele pe față sunt punct de plecare pentru starea masinii.

PostPosted: 04 Sep 2020, 23:28 

Car: Alfa 159 3.2 Q4 Q-T
Va multumesc ptr sfaturi si indrumari. Am fost si am vazut masina care intradevar avea kilometrii reali, motorul mergea foarte fain si cutia de viteze fara probleme.

Dar din pacate distributia nu a fost schimbata niciodata din ce mi-a spus proprietarul, si ma indoiesc si ca servicul s-a facut la timp. Nu m-am riscat sa o cumpar, era si plina de rugina pe dedesubt, iar sub roata de rezerva era chiar o gaura mare. Avea masina cateva tratamente la vopsea facute de-a lungul anilor dar in rest se vedea ca nu a fost intretinuta si ca nu a fost condusa.

Va doresc numai bine si continui cautarea, am sa revin cu intrebari pe alt subiect.

M-am linistit cu masinile vechi si caut ceva mai nou, am gasit o Alfa 159 3.2 Q4 full la 6500 de euro si dupa cum o vad din poze si descriptie ma bate gandul sa pun niste bani in plus si sa o iau.

Noapte buna si mersi fain

PostPosted: 05 Sep 2020, 20:09 

CJ90BSV Quote:
Va multumesc ptr sfaturi si indrumari. Am fost si am vazut masina care intradevar avea kilometrii reali, motorul mergea foarte fain si cutia de viteze fara probleme.

Dar din pacate distributia nu a fost schimbata niciodata din ce mi-a spus proprietarul, si ma indoiesc si ca servicul s-a facut la timp. Nu m-am riscat sa o cumpar, era si plina de rugina pe dedesubt, iar sub roata de rezerva era chiar o gaura mare. Avea masina cateva tratamente la vopsea facute de-a lungul anilor dar in rest se vedea ca nu a fost intretinuta si ca nu a fost condusa.

Va doresc numai bine si continui cautarea, am sa revin cu intrebari pe alt subiect.

M-am linistit cu masinile vechi si caut ceva mai nou, am gasit o Alfa 159 3.2 Q4 full la 6500 de euro si dupa cum o vad din poze si descriptie ma bate gandul sa pun niste bani in plus si sa o iau.

Noapte buna si mersi fain
3.2 e misto pana te duci sa platesti impozitul...

PostPosted: 08 Sep 2020, 02:54 

Car: Alfa 159 3.2 Q4 Q-T
Gata, am luat-o pe Alfa 159 3.2. Stiu ca nu e legat de sfaturi achizitie Alfa 156 unde am inceput, dar asa continua aventura mea pe acest topic. Am ajuns sa am o Alfa Romeo 159 in loc. Am sa pun cateva poze si va rog sa ma indrumati spre topicul, subiectul care se refera la Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Q tronic, ptr ca eu nu am gasit nimic pe site, ptr mai multe poze si sfaturi. Am uitat sa mentionez ca locuiesc in Suedia. Nu am condus in viata mea un V6, dar nici asa sentiment nu o sa mai am. Azi pe 8 septembrie fac 40 de ani si asta e cadoul meu.

Va salut pe toti si va multumesc ptr ajutor.

Attachments:
Collage_Fotor.jpg
Collage_Fotor.jpg [ 1014.54 KiB | Viewed 259 times ]

PostPosted: 08 Sep 2020, 08:05 

Car: Giulietta
La multi ani si sa te bucuri cat mai mult ea! :bday: :drunk:

“We are in the realm of sensations, passions, things
that have more to do with the heart than the head.”

PostPosted: 08 Sep 2020, 09:13 

Car: Giulietta & 159
Felicitari pentru achizitie si la multi ani :bday:

Poti sa ii faci un topic dedicat masinii in aria "Alfa Romeo 159": viewforum.php?f=23

Ex: Fiat Punto '97 - 1.1 - "Fortosul"

Post new topic  Reply to topic  [ 982 posts ]  Go to page Previous 136 37 38 39 40

All times are UTC+03:00