It is currently 19 Jan 2020, 14:57

All times are UTC+03:00

Post new topic  Reply to topic  [ 1729 posts ]  Go to page Previous 166 67 68 69 70
Author Message
 Post subject: Re: automotive news
PostPosted: 10 Jan 2020, 21:33 

Car: ARGiulietta
yux_mm Quote:
mecanic vorbind clientul actual nu mai da 2 parale pe sofisticarii mecanice,
Majoritatea habar n-au de sofisticarii mecanice. Nici eu nu stiam mare lucru cand am luat Alfa, decat ca vreau benzina. Am ales dupa aspect si istoria firmei.
Ulterior am inceput sa mai bunghesc cate ceva, m-am bucurat ca m-am ales cu unul din ultimele motoare de pe piata fara injectie directa, de ex.
Oricum, mai am multe de aflat, altfel n-as intra pe forum.

Am avut:
2010 Ford Ka2 1.2 69cp

PostPosted: 12 Jan 2020, 15:09 

De ce SUVurile sunt absolut useless si eu nu le inteleg rostul: https://youtu.be/0uRnsXscCnA
Acelasi lucru se putea intampla cu o berlina, sau hatch sau sw. Terenul nu e pretentios dar daca stai cocotat ai impresia ca se poate. Ei bine, 2.5+ tone si un sistem 4x4 nepermanent ii reteta perfecta pentru esec.

Masina pare ca are cauciucuri de iarna, nu all season cum gasesti peste tot la americani, deci nu e vina soferului. E vina masinii care nu e capabila innafara soselei.
Pentru amatori de offrroad gagiul mai da pe ici colo tips-uri cum sa iesi singur din kkt.

PostPosted: 12 Jan 2020, 23:54 

yux_mm Quote:
De ce SUVurile sunt absolut useless si eu nu le inteleg rostul: https://youtu.be/0uRnsXscCnA
Acelasi lucru se putea intampla cu o berlina, sau hatch sau sw. Terenul nu e pretentios dar daca stai cocotat ai impresia ca se poate. Ei bine, 2.5+ tone si un sistem 4x4 nepermanent ii reteta perfecta pentru esec.

Masina pare ca are cauciucuri de iarna, nu all season cum gasesti peste tot la americani, deci nu e vina soferului. E vina masinii care nu e capabila innafara soselei.
Pentru amatori de offrroad gagiul mai da pe ici colo tips-uri cum sa iesi singur din kkt.
yuxule, vorbesti tampenii. Masina aia e foarte capabila, mai mult decat Q4-ul de pe Maserati, cu LSD pe spate, 50/50 on demand si torque vectoring nu ai ce sa faci, decat daca ai diferentiale blocabile manual.

Masina are cauciucuri A/S. Pe rotile alea de 20", in configuratiile de state, nu vin decat A/S-uri, si niste A/S-uri cu adevarat de cacat. Daca Pirelli-urile sunt proaste, variantele MGT (specifice Maserati) sunt sub orice critica, nu pot sa-mi imaginez ce a fost in capul lor. Sa vezi pe grupuri si pe forumuri cum se plang toti desteptii din state, care au dat cu ele in gard sau au ramas impotmoliti cu ele pe coclauri ca sunt masini proaste si ca vor sa le dea la dealeri cu ele in cap, dar cand le zice cineva ca sunt mai prosti ca noaptea daca cred ca gumele A/S sunt bune de ceva, imediat sar de cur in sus.

PostPosted: 13 Jan 2020, 03:59 

Posibil. Deci sa inteleg ca avand niste cauciucuri de iarna n-ar fi ramas. Si cu cu ceva slkilluri din parte soferului...

Post new topic  Reply to topic  [ 1729 posts ]  Go to page Previous 166 67 68 69 70

All times are UTC+03:00