It is currently 01 Oct 2020, 00:16

All times are UTC+03:00

Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 
Author Message
PostPosted: 14 Sep 2020, 23:03 

Bună tuturor,
A sosit momentul să ne despărțim de mașina mai sus menționată. E vorba de un Alfa Romeo 90, motorul de 2 litri benzină, injecție electronică. A fost fabricată în 1985, de atunci a "alergat" vreo 120.000 km. De vreo 15 ani nu a mai fost folosită, stă în curte sub acoperiș. Este înmatriculată, impozitul plătit la zi. Mașina are vopsea originală, nu a fost implicată în accidente. Bineînțeles, are mici semne de "bună purtare" datorate timpului, nimic grav. Trebuie să menționez că tatăl meu (proprietarul) a schimbat frânele originale cu unele mai mari, de la un Alfa 90 2.4 diesel. Lucrul acesta a implicat și schimbarea butucilor, aceștia având prinderea roților în 5 prezoane față de cele 4 originale. În momentul de față mașina este echipată cu acești butuci, avem și roți originale de aliaj cu prindere în 5, precum și cele în 4. Datorită faptului că în această perioadă am avut la dispoziție alte mașini de care să ne folosim, acesta zace "pe butuci", sub șopronul menționat. Din cauza nefolosirii îndelungate fundul rezervorul de benzină a ruginit, mai mult că sigur trebuie înlocuit. Pe mașină la momentul in care a fost "parcată" totul funcționa ok. Din dotări aș menționa: geamuri electrice față, închidere centralizată pe ambele uși din față - fără telecomandă, AC manual, geamuri fumurii din fabrică, spătarul scaunelor din față reglate electric, servodirecție, nu în ultimul rând bordul și interiorul futurist (mai multe detalii poate oferii prietenul Google). Cu timpul au mai fost achiziționate câteva piese, care vor veni "la pachet" cu mașina: portieră spate stânga, portieră șofer, aripă față stânga, capotă portbagaj, ansamblul de trei stopuri pe spate, bord, cotieră (sper să nu fi uitat nimic). Mașina va trebui luată cu o platformă, neavând ITP din 2008.
Aștept oferte de bun simț (cele de genul 100 EUR) vor fi ignorate. Nu mă interesează schimburi sau "combinații".
Pt. mai multe informații vă stau la dispoziție la telefon/WhatsApp: 0745039559 - AttiImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Trimis de pe al meu ONEPLUS A3010 folosind Tapatalk

PostPosted: 15 Sep 2020, 07:29 

Asta e buna pt Catalin.

Post new topic  Reply to topic  [ 2 posts ] 

All times are UTC+03:00