It is currently 26 Jan 2021, 02:15

All times are UTC+03:00





Post new topic  Reply to topic  [ 1999 posts ]  Go to page Previous 176 77 78 79 80
Author Message
PostPosted: 05 Jun 2020, 21:18 
Offline

Joined: 05 Jun 2020, 21:05
Posts: 1
Car: AlfaRomeo 159 1.9 JD
Salut,

As avea nevoie de urmatoarea piesa care face legatura intre Radiator clima si compresor AC pt Alfa 159 1.9 JDTM.
Cod piesa: 50506456/50507700 - vin impreuna alipite

Arata cam asa:

Image


Top
   
PostPosted: 19 Jun 2020, 19:08 
Offline

Joined: 11 Sep 2008, 10:35
Posts: 5
cumpar alternator pt Alfa GTV V6
coduri alternator
contact PM
0120485026
0123320004
0123320020
0123320022
0986040920
FOR FIAT 60580106
FOR FIAT 60593803
FOR FIAT 6059666
FOR FIAT 60596660
FOR FIAT 60613074
FOR FIAT 60613075
FOR LUCAS LRA01635
FOR LUCAS LRA01738
FOR LUCAS LRA1635
FOR LUCAS LRA1738
FOR VALEO 437791


Top
   
PostPosted: 28 Jun 2020, 18:54 
Offline
User avatar

Joined: 29 Mar 2007, 19:02
Posts: 2028
Car: 156 2.0 jts/156 GTA
Infocenter alfa 156 face-lift interior, nu conteaza starea LCD-ului


Attachments:
2003-alpha-romeo-156-7.jpg
2003-alpha-romeo-156-7.jpg [ 105.36 KiB | Viewed 2215 times ]

_________________
1. Denial 2. Anger 3. Bargaining 4. Depression 5. Acceptance ...

The 5 stages of buying petrol.
Top
   
PostPosted: 29 Jun 2020, 16:46 
Offline
User avatar

Joined: 01 Feb 2010, 15:24
Posts: 600
Car: Alfa romeo 159 SW
Location: Dej/Cluj-Napoca
Salut. Caut pentru alfa 159 furtunul ce merge din debitmetru în turbo. Pentru 2.0 jtdm. Dacă re cineva aștept o oferta pe PM.

Trimis de pe al meu SNE-LX1 folosind Tapatalk


_________________
Alfa romeo 159 2.0 jtdm TI
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 jtd mk1


Top
   
PostPosted: 04 Jul 2020, 02:47 
Offline
User avatar

Joined: 02 Aug 2015, 14:19
Posts: 242
Car: Giulietta QV
Location: Bucuresti
Salut. Am nevoie de modul blue&me giulietta (usb + aux) - 50525925. Thanks :)

_________________
Giulietta QV


Top
   
PostPosted: 04 Jul 2020, 02:48 
Offline
User avatar

Joined: 19 May 2008, 23:49
Posts: 7267
Car: 156GTA/Giulia QV
Location: Bucuresti
Ia legatura cu Costy

_________________
Service/Diagnoza/Piese
contact: 0756044202

------------------------------
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Spider 2.4 JTDm 20v
Alfa Romeo 166 3.2 v6 24v TI
Alfa Romeo 156 GTA 3.2 v6 24v
Alfa Romeo 156 2.0 JTS Scuola Sportiva
ex:Alfa Romeo Giulia 2.0 AT Veloce
ex:Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 20v TI
ex:Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20v
ex:Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 20v
ex:Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 20v TI
ex:Alfa Romeo 156 2.4 mJTD 20v TI
ex:Alfa Romeo 166 2.4 mJTD 20v Sportronic
ex:Alfa Romeo 166 2.4 JTD 10v


Top
   
PostPosted: 07 Jul 2020, 10:35 
Offline

Joined: 04 Jun 2007, 13:22
Posts: 34
Car: 156 2.0 jts
Location: PITESTI
Salut,
Bare portbagaj originale 156 sedan.
Dacă are cineva sau dacă știe pe undeva.
Mulțumesc.


Top
   
PostPosted: 25 Jul 2020, 13:08 
Offline

Joined: 28 Jul 2008, 01:22
Posts: 22
Car: Alfa 159 1.9 150
Location: Constanta
Salut! Am nevoie de un debitmetru pentru alfa 159 1.9 jtd 150cp. An 2005. Astept un pm

_________________
Now Alfa Romeo 159 1.9 150 JTDm
Ex Alfa Romeo 156 1.9 105 JTD


Top
   
PostPosted: 27 Jul 2020, 20:58 
Offline
User avatar

Joined: 02 Aug 2015, 14:19
Posts: 242
Car: Giulietta QV
Location: Bucuresti
tzzivii Quote:
Ia legatura cu Costy
nu are. il sunasem deja inainte sa intreb aici :)

_________________
Giulietta QV


Top
   
PostPosted: 13 Aug 2020, 17:23 
Offline

Joined: 26 Jun 2020, 00:37
Posts: 6
Buna ziua, caut peste tot si de asta postez si aici o piesa pentru al meu Fiat Brava 1.6 16v din 2001, cod motor 182.BU . Mai exact, sunt in cautare de o supapa de suprapresiune a rezervorului de comubstibil deoarece imi lipseste complet de pe masina si cred ca din cauza asta nu merge asa cum ar trebui. In manualul de service imi scrie denumirea piesei, Magneti Marelli EC2 dar nu o gasesc nicaieri iar in dezmembrari nu am avut noroc. Seria de șasiu a masinii este ZFA18200005186240 . Imi cer scuze daca nu acceptati postari cu alte masini dar am mare nevoie de piesa asta si nu o gasesc nicăieri, orice informatie este apreciată. (Cod motor, denumire, alta piesa compatibila, orice)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk



Top
   
PostPosted: 13 Aug 2020, 20:18 
Offline
User avatar

Joined: 13 May 2006, 10:56
Posts: 1916
Location: Bucuresti
Scoate busonul rezervorului.

_________________
Alfa GT, 2.0 JTS, 166 CP
ex Alfa 156 SW 1,9 JTD 110 CP
ex Alfa 147, 1.6 TS, 105 CP


Top
   
PostPosted: 14 Aug 2020, 12:28 
Offline
User avatar

Joined: 10 Oct 2008, 20:12
Posts: 3719
Car: Alfa Romeo 156
Location: 47.1528378,27.588692
@Mircea24 Uite-o E numarul 6 (cod piesa 46461294) si e pe seria de sasiu data de tine. Presupun ca de ea e vorba. Ma gandesc ca daca n-o ai ar trebui sa ai eroare in bord, implicit mufa atarnand. Uite mai jos 3 surse de unde o poti lua.
https://archiwum.allegro.pl/oferta/elek ... 35693.html
https://www.ebay.it/itm/46461294-ELETTR ... 4069079098
https://www.ricambinuovi.com/store/_it/ ... IAT_/29404

_________________
Alfa Romeo GT 2.0 JTS
Alfa Romeo 156 2.0 TS
EX: Alfa Romeo 156 2.0 TS
Redline it once a day, keeps the mechanic away 8)


Top
   
PostPosted: 22 Aug 2020, 06:00 
Offline
User avatar

Joined: 11 Feb 2006, 13:33
Posts: 1061
Location: Tirgoviste
Salut. Am nevoie de capacul de la siguranțe și ornamentele/grilele de la tweeterele spate ca cele din poze. Grilele de la difuzoare trebuie să aibă toate clemele de prindere, la mine niște genii au rupt clemele de prindere ale difuzoarelor și ca să dreagă busuiocul au lipit tweeterele de grile cu super glue.


Attachments:
IMG_20200820_173003485_HDR.jpg
IMG_20200820_173003485_HDR.jpg [ 2.69 MiB | Viewed 1471 times ]
IMG_20200820_172953009_HDR.jpg
IMG_20200820_172953009_HDR.jpg [ 4.07 MiB | Viewed 1471 times ]

_________________
Giulia 2,2 Diesel, AT8, Nero Vulcano

Ex:
156 mk 2, 2.0 JTS, gri metalizat, DB 18 LEK
159 JTDm, vișiniu, DB 19 LEK
Top
   
PostPosted: 22 Aug 2020, 11:29 
Offline

Joined: 10 Nov 2018, 10:21
Posts: 6
Car: Alfa Romeo Brera
Location: Bucuresti
Salutare,

Am si eu nevoie de chiulasa pentru Brera 2008 motor de 2.4 jtdm. Se potriveste si cea de pe 159.

Multumesc!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk



Top
   
PostPosted: 30 Aug 2020, 13:55 
Offline
User avatar

Joined: 26 Dec 2011, 18:30
Posts: 249
Car: GTV 2.0 JTS
Location: Sibiu
Salut!

Am nevoie de o antena (fie doar partea telescopica, fie cu tot cu motor) pt Spider 916. Multumesc!

_________________
Alfa Romeo 916 GTV 2.0JTS
Alfa Romeo 916 Spider 2.0TS
Alfa Romeo 159 2.4JTDm
ex: Alfa Romeo 156SW 1.9JTD

uneori fotograf


Top
   
PostPosted: 31 Aug 2020, 12:31 
Offline
User avatar

Joined: 04 Dec 2006, 20:12
Posts: 4038
Car: 156
Location: Bucuresti-Tulcea
Am nevoie de un carenaj complet de roata pentru Alfa GT, parte stanga fata.
Rog pm cu pret cine are de vanzare.
Multumesc!

_________________
Stelvio 2.2Mjet 210hp Q4 Veloce
Giulietta M-air TCT 170hp
156 3.2v6 24v GTA
ex: 156 3.0 v6 racecar
ex: 159 2.4 Q4 TI
ex: 156 2.0 JTS
ex: 147 1.6ts 120cp


Top
   
PostPosted: 21 Sep 2020, 17:04 
Offline
User avatar

Joined: 08 Oct 2010, 20:59
Posts: 955
Car: Mito melc
Location: Bucuresti
Stie cineva un mito sau giulietta (e acelasi maner) pentru dezmembrare care sa aibe capacul de plastic de la manerul dreapta fata? Manerul intreg e cam 160 Ron dar parca nu as da atat.


Attachments:
IMG_20200921_170300.jpg
IMG_20200921_170300.jpg [ 687.42 KiB | Viewed 1146 times ]

_________________
din 05.2020 - 2013 Alfa MiTo 1.3mJTD 85CP - Nero Etna
din 11.2019 - 2016 Seat Leon ST 2.0tdi 150CP DSG - Negru
Ex: 09.2019 - 11.2019 - 2015 Renault Clio Estate 1.5 dCi 90CP- Alba
Ex: 03.2016 - 09.2019 - 2011 Alfa Romeo Giulietta 1.4MAir 170CP - Rosso Competizione
Ex: 10.2012 - 04.2016 - 2006 Alfa Romeo GT 1.9mJTD 150CP - Grigio Lipari
Ex: 11.2009 - 05.2013 - 2002 Fiat Stilo Coupe 1.8Mpi 133CP - Rosso Tiziano
Top
   
PostPosted: 09 Oct 2020, 23:53 
Offline
User avatar

Joined: 01 Feb 2010, 15:24
Posts: 600
Car: Alfa romeo 159 SW
Location: Dej/Cluj-Napoca
Salut. Am nevoie de piesa din poza. Ma interesează sa fie noua. Cod 71718908.Image

Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk


_________________
Alfa romeo 159 2.0 jtdm TI
Ex: Alfa Romeo 156 1.9 jtd mk1


Top
   
PostPosted: 24 Oct 2020, 19:08 
Offline

Joined: 24 Oct 2020, 18:56
Posts: 2
Car: Alfa Romeo Gt
Salut am nevoie de un maner usa exterior dreapta pentru un alfa romeo gt 2004 diesel!


Top
   
PostPosted: 27 Oct 2020, 10:07 
Offline

Joined: 12 Jan 2006, 19:55
Posts: 316
Car: Alfa 159 TBI
Location: Bucuresti
Planetara stanga, Alfa 159 TBi.

_________________
Alfa 159 TBI
(ex) Alfa 156 JTS FL
(ex) Alfa 33 16v


Top
   
PostPosted: 27 Oct 2020, 12:02 
Offline

Joined: 12 Jan 2006, 19:55
Posts: 316
Car: Alfa 159 TBI
Location: Bucuresti
tdanut Quote:
Planetara stanga, Alfa 159 TBi.
cod oem: 50517144

_________________
Alfa 159 TBI
(ex) Alfa 156 JTS FL
(ex) Alfa 33 16v


Top
   
PostPosted: 27 Oct 2020, 14:54 
Offline
User avatar

Joined: 20 Mar 2009, 05:04
Posts: 307
Car: Alfa 147 JTD
Location: Timisoara <=> Hunedoara
coasamihai Quote:
Salut. Am nevoie de piesa din poza. Ma interesează sa fie noua. Cod 71718908.Image

Trimis de pe al meu SM-G965F folosind Tapatalk
Eu am luat-o de aici https://www.ebay.co.uk/itm/Alfa-Romeo-1 ... 2749.l2649


Top
   
PostPosted: 16 Nov 2020, 11:04 
Offline
User avatar

Joined: 08 Dec 2013, 09:24
Posts: 1611
Car: 156 seconda serie
Location: Buzau/Bucuresti
Are cineva protectia termica de mai jos?


Attachments:
60626596.jpg
60626596.jpg [ 41.99 KiB | Viewed 584 times ]

_________________
La Veloce Vita: Olio Acqua Benzina & Veloce

It`s an Alfa Romeo thing, you wouldn`t understand.

AYRTON SENNA SEMPRE
Top
   
PostPosted: 28 Dec 2020, 12:06 
Offline

Joined: 12 Jan 2006, 19:55
Posts: 316
Car: Alfa 159 TBI
Location: Bucuresti
Parasolar sofer pentru Alfa 159.

_________________
Alfa 159 TBI
(ex) Alfa 156 JTS FL
(ex) Alfa 33 16v


Top
   
Display posts from previous:  Sort by  
Post new topic  Reply to topic  [ 1999 posts ]  Go to page Previous 176 77 78 79 80

All times are UTC+03:00


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Search for:
Jump to:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited